Gdy fikcja miesza się z rzeczywistością

Aby zostać pisarzem należy posiadać imponująco rozwiniętą kreatywność, cierpliwość i wyostrzony zmysł obserwacji. Nie zawsze wielki talent jest gwarancją odnalezienia swojego miejsca w literackim świecie i odniesienia sukcesu na rynku wydawniczym. Wpływ mają na to chłodne biznesowe zasady i ogromna konkurencja. Pisarstwo to jednak nie tylko sposób na zarobek, ale przede wszystkim forma terapii, wsłuchania się w swój wewnętrzny głos i zrozumienia wielu emocji. Doskonałym tego przykładem są bohaterowie książki pod tytułem „Coraz większy mrok” autorstwa Colleen Hoover.

Kruche szczęście

Verity Crawford to kobieta sukcesu, która zdobyła ogromną sławę jako pisarka. Niestety, jej świat zmienia się w ciągu jednego dnia, kiedy to ulega wypadkowi, a w jego konsekwencji – paraliżowi. Uniemożliwia jej to dokończenie swojej słynnej serii książek.To, co dla Verity jest życiową tragedią, dla Lowen Ashleigh, młodej pisarki, stanowi prawdziwy uśmiech losu. Gdy otrzymuje propozycję pracy nad kontynuacją dzieła bestsellerowej autorki, traktuje to jako jedyną w swoim rodzaju szansę na rozwój i sukces. Zgadza się podjąć to rzucone przez męża Verity wyzwanie i przenosi się do posiadłości Crawfordów.

W plątaninie sekretów i kłamstw

Obszerne notatki sporządzone przez Verity mają stanowić dla Lowen przygotowanie do procesu twórczego. Niespodziewanie stają się one źródłem konsternacji, bowiem wśród nich odnajduje niezwykle osobisty i szokujący tekst będący formą gorzkiej spowiedzi z szokujących tajemnic, który na zawsze miał być przeznaczony wyłącznie oczom jego autorki. Lowen jest przerażona tym, co odkryła, ale napędzająca ją ciekawość sprawia, że nie może powstrzymać się przed zatopieniem w tajemnicach Verity Crawford. Jednocześnie, wraz z upływem czasu coraz bardziej zbliża się do jej męża, zanurzając się w otoczeniu obfitującym w niedopowiedzenia, obsesyjne pragnienia i manipulację. Co tak naprawdę jest fikcją, a co prawdą? I czy Lowen potrafi jeszcze odróżnić kłamstwa od prawdy?

„Coraz większy mrok” to wciągająca pozycja, która stanowi połączenie najlepszych elementów thrillera i romansu, co tworzy iście elektryzujące połączenie. Wyraziści i realistyczni bohaterowie, szybkie tempo akcji, mylne tropy i nieprzewidywalność sprawiają, że czytelnik śledzi rozwój wypadków z zapartym tchem, nie mogąc oderwać się od przedstawionej historii.

Colleen Hoover to dobrze znana amerykańska autorka, która zdobyła sławę dzięki powieściom z gatunku literatury młodzieżowej i literatury obyczajowej. Wydała już takie książki, jak: „Wszystkie nasze obietnice”, „Szukając Kopciuszka”, czy „Pułapka uczuć”.